Katarzyna Dulko-Gaszyna

dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju
IKEA, Polska

Katarzyna Dulko-Gaszyna jest odpowiedzialna za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w sklepach IKEA w Polsce od 6 lat. Jej główne zadania to odpowiedzialna konsumpcja i komunikacja, strategia zrównoważonego rozwoju produktów i serwisów, zarządzanie surowcami wtórnymi z naciskiem na zamknięty obieg produktu oraz kampanie społeczne.

Stefaan De Rynck

doradca Michela Barniera, głównego negocjatora ds. przygotowania i prowadzenia negocjacji ze Zjednoczonym Królestwem
Komisja Europejska

Doradca Michela Barniera, głównego negocjatora UE ds. Brexitu. Szef działu w KE; odpowiada za usługi finansowe, jednolity rynek i opracowywanie standardów regulacyjnych. Uprzednio zajmował się polityką spójności i pełnił funkcję rzecznika prasowego. Doktor nauk politycznych i społecznych (EUI, Florencja, Włochy), niedawno ukazały się jego publikacje na temat unii bankowej.

Włodzisław Duch

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
Uniwersytet Mikołaja Kopernika

Włodzisław Duch studia fizyki ukończył na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w 1977 roku (z ,,błękitnym dyplomem), doktorat (wyróżniony nagrodą ministra) z chemii kwantowej obronił w 3 lata później. W latach 1980-82 prowadził badania na stażu podoktoranckim na University of Southern California (USC) w Los Angeles. W latach 1985-87 był stypendystą fundacji Alexandra von Humboldta w Instytucie Astrofizyki Maxa Plancka w Monachium, z którym współpracował do 2001 roku. Monografia Graphical representation of model spaces (Springer, 1986) była podstawą obronionej w 1987 roku habilitacji. W 1997 roku otrzymał tytuł profesora. Pracował wielokrotnie w Francji, Japonii, Kanadzie, Niemczech, Singapurze i USA jako „Visiting Professor”. Od 1991 roku kierował Katedrą Informatyki Stosowanej (początkowo nazywanej Katedrą Metod Komputerowych), interdyscyplinarnej samodzielnej jednostki na wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Od 2013 roku kieruje Laboratorium Neurokognitywnym w Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii na UMK. W 2012 roku objął stanowisko prorektora ds. badań naukowych i informatyzacji na UMK, a w latach 2014-15 podsekretarza stanu (wiceministra) w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Jego zainteresowania badawcze dotyczyły początkowo metod obliczeniowych mechaniki kwantowej, fizyki komputerowej, podstaw fizyki i interpretacji mechaniki kwantowej. Od końca lat 1980 jego zainteresowania przesunęły się w stronę teorii i zastosowań sieci neuronowych, uczenia maszynowego, metod sztucznej inteligencji, modelowania funkcji mózgu i thecnologii neurokognitywnych. Był członkiem-założycielem Polskiego Towarzystwa Sieci Neuronowych (1995), a następnie Towarzystwa Sztucznej Inteligencji (2010). Od końca lat 1990 zaangażował się w tworzenie kognitywistyki w Polsce, był współzałożycielem pierwszego czasopisma w tej dziedzinie i Polskiego Towarzystwa Kognitywistycznego (2001). Przez dwie kadencje był Prezydentem European Neural Network Society (2006-2011), w 2013 roku został wybrany na członka honorowego (Fellow) International Neural Network Society (INNS). Jest członkiem redakcji kilkunastu międzynarodowych specjalistycznych czasopism, opublikował ponad 330 specjalistycznych i ponad 200 popularnych artykułów na różne tematy, jest współautorem lub redaktorem 26 książek, był zaangażowany w prawie 500 naukowych imprez a jego firma DuchSoft stworzyła software GhostMiner sprzedawany przez firmę Fujitsu.

Bernd Dittmann

konsultant w Wydziale ds. Europejskich
Federacja Przemysłu Niemieckiego, BDI, Niemieckie Przedstawicielstwo Handlowe w Brukseli

Jan Dusík

dyrektor na Europę
UNEP

Leon de Graaf

ekspert ds. klimatu w departamencie spraw przemysłowych
BusinessEurope

Marta Dymek

propagatorka weganizmu, kucharka i autorka
Jadłonomia

Propagatorka weganizmu, kucharka i autorka. Znana jako autorka bloga Jadłonomia.com oraz dwóch książek pod tym samym tytułem. Jej książki doczekały się ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy, a pierwsza z nich została wyróżniona w pawilonie polskim podczas EXPO 2015. Prowadzi swój program kulinarny pod tytułem "Zielona Rewolucja" na antenie Kuchni+.

Nino Dżikija

redaktor naczelna redakcji gospodarczej Wirtualnej Polski, wicedyrektor WP Biznes i Finanse
WP

Wicedyrektor WP Biznes i Finanse, wcześniej redaktor naczelna money.pl. Przez wiele lat związana z mediami biznesowymi. Zarządzała serwisem o nowych technologiach Inn:Poland. Publikowała w czołowych polskich gazetach – Dzienniku Gazecie Prawnej, Rzeczpospolitej, Newsweek Polska.

 

Tomasz Drapiński

Dyrektor Pionu Operacji Bankowości Transakcyjnej, Citibank Europe PLC

Tomasz Dąbrowski

Podsekretarz Stanu