Enrico Letta

były premier
Włochy

Pierre Lévy

Ambasador Francji w Polsce
Francja

Od 2016 r. Ambasador Francji w Polsce. Były dyrektor Departamentu UE w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Rozwoju Międzynarodowego, dyrektor Centrum Analiz i Prognoz MSZ, sekretarz generalny komisji, która opracowała Białą Księgę o polityce zagranicznej i europejskiej Francji. Były Ambasador w Republice Czeskiej (2009-2013). Na placówkach w Niemczech i Singapurze.

Bożena Leśniewska

Wiceprezes Zarządu ds. Rynku Biznesowego
Orange Polska

Wiceprezes Zarządu Orange Polska. Odpowiada za rynek biznesowy oraz spółkę Integrated Solutions. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Mentoringu, Akademii Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz AMP na INSEAD. Od ponad 20 lat zawodowo związana z zarządzaniem sprzedażą. Jej domeną jest zarządzanie zmianą, implementacja nowych modeli biznesowych oraz wspieranie rozwoju liderów.

Adrianna Lewandowska

Prezes
Instytut Biznesu Rodzinnego

Doradca ds. strategii i sukcesji w firmach rodzinnych. Specjalizuje się w doradztwie strategicznym oraz strategiach rozwoju dla przedsiębiorstw, jak również w strategiach sukcesyjnych i coachingu. Założyciel i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego – ośrodka naukowo-badawczego i Centrum Wiedzy – powstałego z myślą o właścicielach firm rodzinnych oraz ich następcach.

Łukasz Lipiński

redaktor naczelny Polityka.pl

Nadzoruje pracę analityków, odpowiada za planowanie oraz redakcję analiz i publikacji Polityki Insight. Ekspert w dziedzinie spraw europejskich, członek rady programowej InEuropa. Wcześniej w „Gazecie Wyborczej”, gdzie kierował działem krajowym (2008-2012), zagranicznym (2006-2008) i gospodarczym (wiceszef w latach 2001-2006). Marshall Memorial Fellow (2004), był członkiem rady programowej PAP.

Gabriela Lenartowicz

posłanka na Sejm RP
Polska

Andrzej Lubowski

Ekonomista, pisarz, publicysta

Ekonomista, pisarz, publicysta. Absolwent SGH, UW, UC. Berkeley i Stanford University. Przez 20 lat na kierowniczych stanowiskach w Citibank i Visa USA. Autor m.in. "Zbig. Człowiek który podminował Kreml.", "Świat 20140. Czy Zachód musi przegrać?" i "Alfabet amerykański ". Członek Global Advisory Council "TechnoServe". Przewodniczący Kapituły konkursu "Wybitny Polak" na zachodzie USA.

 

Katarzyna Lubnauer

posłanka na Sejm RP
Polska

Przewodnicząca klubu poselskiego Nowoczesnej. Dr matematyki, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Łódzkiego, wykładowca i naukowiec. Popularyzator nauki, od kilku lat członek Komitetu Organizacyjnego Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi, rokrocznie współorganizuje imprezy festiwalowe z dziedziny matematyki i informatyki dla ponad 700 uczniów ze szkół z województwa łódzkiego.