Joanna Popielawska

starszy analityk ds. europejskich
Polityka Insight, Polska

Kieruje działem spraw europejskich w Polityce Insight. W latach 2007-2013 pracowała w Parlamencie Europejskim zajmując się rynkiem wewnętrznym, sprawami konstytucyjnymi i zagranicznymi. Były doradca ministra ds. administracji i cyfryzacji. Jako doradca Rafała Trzaskowskiego, byłego sekretarza stanu w MSZ, brała udział przygotowaniach polskiego stanowiska na Radę Europejską.

Marek Prawda

Dyrektor
Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce

Dr Marek Prawda, który objął urząd 1 kwietnia 2016 r., jest doświadczonym dyplomatą, który od początku lat 90. pracował w polskiej dyplomacji zarówno w Warszawie, jak i za granicą, m.in. jako ambasador RP w Szwecji i Niemczech oraz stały przedstawiciel Polski przy UE.

Dr Marek Prawda ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie w Lipsku. Następnie uzyskał stopień naukowy doktora socjologii.

Carlos Pinerúa

przedstawiciel Banku Światowego na Polskę i kraje bałtyckie
Bank Światowy

Carlos Piñerúa jest Przedstawicielem Banku Światowego na Polskę i kraje bałtyckie. W ramach tej funkcji jest szefem warszawskiego biura Banku Światowego, a także odpowiada za działalność Banku na Litwie, Łotwie i Estonii. Wcześniej był szefem biura Banku Światowego na Chorwację i Słowenię z siedzibą w Zagrzebiu, a także zajmował się rozwojem sektora prywatnego i finansowego w Indonezji. Zanim dołączył do Banku w 2008 r., Carlos Piñerúa pracował w Międzynarodowym Funduszu Walutowym.

 

Julia Patorska

lider zespołu ds. analiz ekonomicznych
Deloitte Polska

Marta Poślad

Head of CEE Public Policy
Google

Jarosław Płuciennik

kulturoznawca, literaturoznawca, historyk idei, kognitywista
Uniwersytet Łódzki

Wojciech Przybylski

redaktor naczelny Visegrad Insight, prezes Fundacji ResPublica

Dariusz Prosiecki

dziennikarz TVN24

Dariusz Prosiecki, reporter TVN Fakty. Relacjonowal konflikty zbrojne w Iraku, Afganistanie i Czadzie, wiele najwazniejszych wydarzen politycznych i swiatowych Szczytow. Od kilku lat zajmuje sie tematyka obronnosci i nowych technologii.

Patrycja Pendrakowska

prezes THINKTANK i Centrum Stosunków Międzynarodowych

Konrad Piasecki

dziennikarz, publicysta

Konrad Piasecki – dziennikarz radiowy i telewizyjny, w latach 1994–2016 dziennikarz radia RMF FM,w latach 2016-2018 dziennikarz Radia Zet; od 2018 dziennikarz tvn24, prowadzący programy Kontrwywiad RMF, Gość RadiaZet, Piaskiem po oczach, w 2015 wybrany Dziennikarzem Roku miesięcznika Press

Lech Pilawski

Doradca Prezydent w Konfederacji Lewiatan

W latach 1999-2018 Dyrektor Generalny Konfederacji Lewiatan. Z wykształcenia fizyk, z zawodu dziennikarz, autor wielu tekstów i raportów dotyczących gospodarki okresu transformacji, od 1996 roku związany z organizacjami przedsiębiorców i pracodawców - najpierw z Polską Radą Biznesu, a od 1999 roku z Konfederacją Lewiatan.
Współorganizował prace grupy roboczej Konfederacji „Kultura i biznes", wspierał powstanie Unii Teatrów (związku pracodawców), która jest członkiem Lewiatana.

Michał Przybysz

dyrektor ds. e-commerce i customer experience w IKEA

Aneta Piątkowska

dyrektor Departamentu Analiz Gospodarczych w Ministerstwie Przedsiębiorczoći i Technologii
Polska

Jan Prądzyński

prezes Zarządu, Polska Izba Ubezpieczeń