Matt Simister

CEO na Europę Środkową
TESCO, Wielka Brytania

Związany z grupą Tesco od 1996 r., pracował w marketingu, a następnie zajmował się kategoriami produktowymi w Wielkiej Brytanii i został dyrektorem handlowym na Czechy i Słowację. Założył Group Food, dział odpowiedzialny za świeżą żywność i markę Tesco w Europie i w Azji, by następnie powrócić do brytyjskiej centrali. W 2017 r. dołączył do zarządu Tesco jako dyrektor generalny na Europę Środkową.

Sławomir S. Sikora

prezes zarządu
Citi Handlowy, Polska

Członek Rady Programowej EFNI. Od 2003 r. jest prezesem zarządu Banku Handlowego w Warszawie SA, a od 2005 r. pełni funkcję CEO i CCO, odpowiadając za całość operacji Citigroup w Polsce. W latach 2005−2008 roku był członkiem Citigroup Management Committee w Nowym Jorku. Wcześniej był prezesem Banku Amerykańskiego w Polsce. Wiceprezydent Konfederacji Lewiatan i członek Rady Związku Banków Polskich.

Mieczysław Struk

marszałek województwa pomorskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Polska

Absolwent Wydziału Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Ukończył studia organizacji i zarządzania oraz integracji europejskiej na Uniwersytecie Gdańskim, a także studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego. Były burmistrz miasta Jastarnia, a od 1998 roku jest radnym sejmiku województwa.

Jacek Siwiński

Dyrektor Generalny
VELUX Polska

Prezes VELUX Polska, odpowiedzialny za planowanie i wdrażanie strategii rozwoju spółki, wyznacza kierunki komunikacji i założenia polityki społecznej odpowiedzialności biznesu. Absolwent Politechniki Warszawskiej, podyplomowych studiów menadżerskich w Szkole Głównej Handlowej, a także programu Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Oleh Synyutka

Gubernator Obwodu Lwowskiego
Ukraina

Ewa Sobkiewicz

prezes zarządu
Inicjatywa Firm Rodzinnych

Luisa Santos

dyrektor ds. Międzynarodowych
BusinessEurope

Sylwia Spurek

Zastępczynia Rzecznika Praw Obywatelskich ds. Równego Traktowania

Doktorka nauk prawnych, radczyni prawna, legislatorka. Od 2015 r. Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich ds. równego traktowania. Autorka kilkudziesięciu publikacji dotyczących problemu przemocy w rodzinie, a także kwestii równego traktowania i dyskryminacji. Specjalizuje się również w kwestiach procesu stanowienia prawa, lobbingu i rzecznictwa interesów oraz dostępu do informacji publicznej.

Sergej Staniszew

były premier Bułgarii
Bułgaria

Roland Szymański

NxG Leader, Family Business Network International

Wojciech Sadurski

profesor Europejskiego Instytutu Uniwersyteckiego we Florencji i Uniwersytetu w Sydney

Wawrzyniec Smoczyński

dyrektor zarządzający
Polityka Insight, Polska

Jest pomysłodawcą i twórcą Polityki Insight. Dziennikarz i redaktor, przez sześć lat kierował działem zagranicznym „Polityki”. Laureat nagrody im. Kwiatkowskiego (2010), Grand Press (2011) i nagrody im. A. Woyciechowskiego (2012). Open Society Fellow (2008), Marshall Memorial Fellow (2009), Munich Young Leader (2012), IMF Journalism Fellow (2011). Zasiada w radzie ECFR.

Edyta Sadowska

Prezes
Ringier Axel Springer Polska, Polska

Prezes Ringier Axel Springer Polska, wiodącej spółki mediowej w Polsce, wydawcy FAKTU - największego dziennika w kraju, Przeglądu Sportowego, Newsweek Polska, magazynów Forbes, Komputer Świat czy Auto Świat. Członek Group Executive Board Grupy Onet-RAS Polska oraz członek zarządu Media Impact Polska. Członek Rady Programowej Fundacji Liderek Biznesu.

Konrad Sadurski

Zastępca redaktora naczelnego miesięcznika „Forbes”

Zastępca redaktora naczelnego miesięcznika „Forbes”. Wcześniej: redaktor ekonomiczny „Dziennika Gazety Prawnej”, sekretarz redakcji „Gazety Wyborczej” i wieloletni szef jej działu gospodarczego. Stypendysta German Marshal Fund for US. Członek Rady Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Patryk Słowik

dziennikarz, Dziennik Gazeta Prawna
Polska

Marzena Sobczak

dyrektor Departamentu Środowiska i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego

Cezary Szymanek

redaktor naczelny Rzeczpospolita.pl

Beata Stelmach

Członek RN
HSBC

Przez lata związana rynkiem kapitałowym (KPWiG, fundusze inwestycyjne, PE/VC, SEG, EuropeanIssuers). W latach 2011-13 podsekretarz stanu w MSZ. Do poł. 2018 Prezes GE w Polsce i kr. bałtyckich. Dziś niezależny członek RN w HSBC Bank Polski SA. Absolwentka Wydz. Finanse i Statystyka SGPiS, a także Calgary University (MBA) oraz INSEAD (MBA). Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Grzegorz Schetyna

Polityk, historyk

Jest absolwentem Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Właśnie w czasie studiów stawiał pierwsze kroki w polityce, angażując się w działalność opozycyjną. Był działaczem Solidarności Walczącej w czasie stanu wojennego, działał też w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, będąc w latach 1986-1989 jego przewodniczącym na Uniwersytecie.
W wolnej Polsce kontynuował aktywność polityczną, angażując się w budowę powstającego na nowo samorządu. W latach 1990-1992 pełnił kolejno funkcje dyrektora Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu oraz wicewojewody.
W tym samym czasie współtworzył Kongres Liberalno-Demokratyczny, zostając przewodniczącym jego struktur we Wrocławiu, a następnie sekretarzem generalnym.
W latach 1994-2001 był członkiem Unii Wolności, w roku 1997 zostając po raz pierwszy posłem na Sejm. W kolejnych latach skutecznie ubiegał się o kolejne reelekcje - ostatnio w roku 2015. Od samego początku współtworzył Platformę Obywatelską. Dwukrotnie - w latach 2001-2003 i 2004-2010 - był jej Sekretarzem Generalnym, a w latach 2010-2013 wiceprzewodniczacym partii. W latach 2009-2010 pełnił też funkcję szefa Klubu Parlamentarnego Platformy.
Ma bogate doświadczenie pracy na wysokich stanowiskach państwowych - w latach 2007-2009 był wicepremierem i ministrem spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Donalda Tuska.
Następnie, w latach 2010-2011, był Marszałkiem Sejmu RP. W latach 2014-2015 był z kolei ministrem spraw zagranicznych w rządzie Ewy Kopacz.

Obecnie jest posłem na Sejm i przewodniczącym sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.
Grzegorz Schetyna był też w latach 90. twórcą dwóch wielkich projektów niezwiązanych z polityką - potęgi koszykarskiego Śląska Wrocław, a także działającej do dziś rozgłośni Radio Eska.