Program

Gala Jubileuszowa Konfederacji Lewiatan

Obszar: POZOSTAŁE

Dzień 3 | Pawilon Nowych Idei | godz.: 20:00 - 23:00

Lewiatan na stulecie, czyli niezwykły dzień w Sopocie

28 września 2018 r.

Skwer Kuracyjny w Sopocie

Zapraszamy na Skwer Kuracyjny, gdzie czekają spotkania z liderami opinii, wspólne budowanie Drzewa Myśli na 100-lecie oraz koncert Igora Herbuta. Okazja jest szczególna, bowiem Konfederacja Lewiatan obchodzi swoje XX-lecie, a sięgamy do tradycji przedwojennego Centralnego Związku Polskiego Przemysłu, Handlu i Finansów, założonego przez Andrzeja Wierzbickiego. Sekwencja jest więc taka:

Lewiatan 1919 – 1998 – 2018

Wspólnie z mieszkańcami Sopotu zbudujemy Drzewo Myśli na 100-lecie. Zgodnie z ideą „niech Twoja myśl zmieni się w liść”, każdy będzie mógł dokończyć zdanie: Myślę, że w moim życiu ważne jest…... Dalej, z pomocą animatorów, zostanie to zapisane i zawiśnie na Drzewie. Będzie to okazja do poznania się i poszukania tego co nas łączy.

Inspiracją może być lektura manifestów Lewiatana - ogłaszanych raz w roku dokumentów, prezentujących wartości i postulaty Lewiatana. Teksty manifestów zostaną rozwieszone wokół Skweru Kuracyjnego.

Wspólnej pracy towarzyszyć będzie pięć otwartych spotkań, w ramach Europejskiego Forum Nowych Idei. Nazywamy jest Zatokami Dialogu i zawsze goszczą wybitne postaci. W tym roku spotkamy się z m.in.: Jerzym Buzkiem, Danutą Hübner, Henryką Bochniarz, Magdaleną Środą, Michałem Bonim, Jackiem Karnowskim, Radosławem Markowskim, Robertem Biedroniem, Andrzejem Olechowskim.

Galę poprowadzi Grażyna Torbicka, polska dziennikarka, prezenterka telewizyjna i konferansjer.