Aktualności

Porozmawiajmy o tym, #CoBędzieJutro, podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie, które odbędzie się 25-27 września 2019 r.

Porozmawiajmy o tym, #CoBędzieJutro, podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie, które odbędzie się 25-27 września 2019 r.

O tym jaka będzie przyszłość, decydujemy naszymi dzisiejszymi wyborami. Każdy z nas, jako obywatel czy przedsiębiorca, ma wpływ na to, #CoBędzieJutro.

Jakie decyzje mamy podjąć teraz, aby jutro było dla nas sprawiedliwe, bezpieczne, dostatnie?

Z tymi, dla których odpowiedź na to pytanie jest ważna, spotykamy się co roku w Sopocie na Europejskim Forum Nowych Idei, wydarzeniu organizowanym od 2011 roku przez Konfederację Lewiatan we współpracy z BusinessEurope oraz miastem Sopot.

EFNI rokrocznie przyciąga przedstawicieli międzynarodowego biznesu, administracji rządowej i NGO. W ciągu dziewięciu lat swojego istnienia stało się ważnym wydarzeniem biznesowym na mapie Europy Środkowej. Większość uczestników EFNI to liderzy, którzy na co dzień czują dużą odpowiedzialność za siebie i za innych.

EFNI to jednak nie tylko kolejny kongres biznesu - wspólnie poszukujemy rozwiązania problemów współczesnego świata, które przenikają płaszczyzny biznesu, polityki i społeczeństwa. Ponad tysiąc wniosków i rekomendacji zgłoszonych podczas debat, które odbyły się w ramach dotychczasowych edycji, przekazano władzom Unii Europejskiej, rządom państw członkowskich oraz organizacjom pozarządowym i mediom.

Podczas zeszłorocznego Forum w Sopocie spotkało się ponad 1,5 tys. uczestników i 200 panelistów.

Świat nie musi być taki, jaki jest teraz.

Podczas tegorocznej edycji, zatytułowanej #CoBędzieJutro, zmierzymy się z wyzwaniami, które przed każdym z nas stawia współczesny świat. Będziemy dyskutować o nich w ramach trzech bloków tematycznych: „Europa i społeczeństwo”, „Rynek i gospodarka” oraz „Technologia i praca”. Poruszymy takie kwestie jak Brexit, przyszłość Unii Europejskiej po tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego, fake news, handel międzynarodowy, przemysł 5.0, zdrowie publiczne, a także zmiany na rynku pracy.

Bądź w nami w Sopocie, między 25 a 27 września. Każdy głos jest ważny!

03 czerwca 2019