Aktualności

Spotkanie z Edwinem Bendykiem

„W Polsce, czyli wszędzie” to opowieść o końcu naszego świata, próba refleksji nad tym, co możemy zrobić, kiedy coraz wyraźniej widzimy zbliżający się zmierzch cywilizacyjnego modelu, który budowaliśmy przez ostatnie kilkadziesiąt lat. Wszystko zaczyna się tu od dramatycznego pytania: czy Polska przetrwa do 2030 roku, czy też po raz kolejny powtórzy scenariusz rozkładu i upadku? Ta książka to opowieść o Polsce i o świecie, który się kończy, oraz o możliwości nowego, lepszego otwarcia.

Autorem książki jest Edwin Bendyk – dziennikarz, publicysta i pisarz, kierownik działu naukowego tygodnika Polityka. Zajmuje się tematyką cywilizacyjną oraz relacjami między nauką i techniką a polityką, gospodarką, kulturą, życiem społecznym. Jest autorem wielu książek, w tym „Zatrutej studni” nominowanej do Nagrody Literackiej Nike w 2003 r. i „Buntu Sieci. Wykłada w Collegium Civitas i Graduate School for Social Research Polskiej Akademii Nauk. Członek Polskiego PEN Clubu, European Council on Foreign Relations, członek zarządu Fundacji im. Stefana Batorego. Prowadzi blog „Antymatrix” na Polityka.pl.

Książka „W Polsce, czyli wszędzie. Rzecz o upadku i przyszłości świata” jest dostępna w księgarniach i na sklep.polityka.pl

Specjalnie dla uczestników EFNI uruchomiliśmy specjalny rabat na książkę: 20% w sklepie internetowym sklep.polityka.pl (bezpośredni link: https://sklep.polityka.pl/catalog/partdetail.aspx?partno=J2001000 )

Rabat jest ważny w dniach 2-4 października na kod rabatowy: EFNI i dotyczy wyłącznie egzemplarzy papierowych.

22 września 2020