Marek Kamiński

Filozof, innowator społeczny, podróżnik ekstremalny

Filozof, innowator społeczny, podróżnik ekstremalny, legendarny zdobywca obu biegunów Ziemi w jednym roku. Twórca motywacyjnej metody Biegun, która stanowi podwaliny wielu realizowanych przez niego projektów. Założyciel Fundacji Marka Kamińskiego oraz inicjator programów Walk4Life i Life Plan. Realizuje pionierskie i uważne społecznie ekspedycje. Obecnie pracuje nad innowacyjną wyprawą dookoła świata AI No Trace Expedition, której ideą jest wykorzystanie sztucznej inteligencji do przeciwdziałania zmianom klimatycznym oraz kształtowania ludzkich postaw wobec współczesnego świata i rozwoju nowoczesnych technologii.

Agnieszka Kapała-Sokalska

Członek Zarządu
Województwo Pomorskie

Adwokat. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Gdańskim. W latach 2014-2018 prowadziła własną kancelarię adwokacką. W wyborach samorządowych w 2018 roku uzyskała mandat radnej Sejmiku Województwa Pomorskiego oraz została wybrana przez Sejmik członkinią Zarządu Województwa Pomorskiego. Odpowiada z ramienia samorządu za politykę zdrowotną i społeczną. Nadzoruje Departament Zdrowia, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz cały szereg jednostek organizacyjnych Samorządu Województwa Pomorskiego. Jest autorką wielu publikacji popularyzujących wiedzę prawną, zamieszczanych na łamach prasy fachowej oraz codziennej. Za swoje zaangażowanie w liczne inicjatywy edukacyjne i pomocowe kilkukrotnie nominowana w ogólnopolskich konkursach Kobieta Adwokatury oraz Prawnik Pro Bono. Jest sędzią Sądu Dyscyplinarnego Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku.

Jacek Karnowski

Prezydent Sopotu
Urząd Miasta Sopot, Polska

Członek Rady Programowej EFNI. Od 1990 radny i wiceprezydent Sopotu, a od 1998 roku prezydent Sopotu. W latach 1990-98 radny Sejmiku Województwa Gdańskiego, przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska. Od 2007 r. wiceprezes Związku Miast Polskich; delegat do Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych przy Radzie Europy, współprzewodniczący Zespołu ds. Ustrojowych Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Agata Kasprolewicz

Dziennikarka, reporterka

Małgorzata Kidawa-Błońska

Wicemarszałek Sejmu
Platforma Obywatelska

Morten King-Grubert

Dyrektor ds. Przyciągania Talentów i Rozwoju Biznesu
Future Place Leadership

Agnieszka Kister

Dyrektor departamentu e-zdrowia
Ministerstwo Zdrowia

Michał Kiwerski

Młodzieżowe Strajki Klimatyczne
Polska

Uczeń 3 klasy liceum ,,BEDNARSKA", aktywista Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, oraz praw LGBTQ+. Uczestnik warszawskiej ligi debatanckiej, jak i debat parlamentarnych. Finalista olimpiady Zwolnionych Z Teorii. W roku 2018 otrzymał międzynarodowy certyfikat z zarządzania Project Management Institute R.E.P.   

Tomasz Klekowski

Ekspert Transformacji Cyfrowej
Rada ds. Kompetencji Sektora IT

Tomasz Klekowski jest ekspertem i popularyzatorem tematyki cyfrowej transformacji gospodarki i wpływu technologii na społeczeństwo. Pełnił funkcję dyrektora regionalnego na Europę Centralną i Wschodnią w Intel Corporation. Związany z branżą IT od 1994 roku. Tomasz Klekowski działa na rzecz branży IT, będąc Członkiem Zarządu Konfederacji Lewiatan i Związku Pracodawców Technologii Cyfrowych Lewiatan od 2011 roku. Jest również członkiem Kolegium Rektorskiego Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki. Tomasz Klekowski jest absolwentem wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej oraz INSEAD International Executive Programme. Wśród różnorodnych hobby wymienianych przez Tomasza Klekowskiego dominuje sport.

Ralf Knegtmans

Partner zarządzający
De Vroedt & Thierry

Uznany autorytet w dziedzinie nowoczesnego przywództwa, HR i rekrutacji talentów. Autor licznych artykułów specjalistycznych oraz kilku książek, których głównymi tematami są cechy charakteryzujące najlepszych pracowników wysokiego szczebla, zarządzanie kadrą kierowniczą oraz obiektywizacja procedur rekrutacyjnych. Podczas wykładów i konferencji, w oparciu o lata praktyki oraz własne badania naukowe, mówi o wyzwaniach stojących przed współczesnym HR oraz o tym, jak przeprowadzić rekrutację pracowników, którzy z sukcesem przetrwają w dynamicznie zmieniającym się świecie. Partner zarządzający holenderskiej firmy De Vroedt & Thierry, która od ponad 40 lat specjalizuje się w doradztwie i rekrutacji kadry kiero­wniczej. W 2019 roku w Polsce ukazała się jedna z jego ostatnich publikacji: Zwinny talent. Dziewięć kluczowych kroków do wyboru pracowników, którzy przetrwają nadchodzące zmiany . To pierwsza na naszym rynku książka o HR poruszająca tak dogłębnie tematykę rekrutacji i wyboru pracowników w obliczu dynamicznych zmian, które dotykają obecnie wszystkich sektorów rynku. Więcej o książce na stronie www.zwinnytalent.p

Jonathan Knott

Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce

Graeme Jonathan Knott jest Ambasadorem Jej Królewskiej Mości w Polsce oraz dyrektorem brytyjskiej Sieci Europy Środkowej (CEN) od kwietnia 2016 r. Wcześniej (w latach 2012–2015) był ambasadorem na Węgrzech. Dołączył do FCO w 1988 roku i od tego czasu pełnił różne role. Jonathan Knott jest absolwentem prawa Oxford University i członkiem Chartered Institute of Management Accountants (CIMA). Zna język francuski, hiszpański, węgierski i polski.

Kaja Koczurowska-Wawrzkiewicz

Prezes Zarządu
Spółka Hipodrom Sopot sp. z o.o.

Grzegorz W. Kołodko

Profesor
Dyrektor Centrum Badawczego Transformacji, Integracji i Globalizacji TIGER w Akademii Leona Koźmińskiego

Profesor Grzegorz W. Kołodko jest uznanym w świecie autorytetem w zakresie ekonomii rozwoju i polityki gospodarczej. Parając się aktywną polityką gospodarczą odegrał jedną z głównych ról w trudnym dziele transformacji polskiej gospodarki, wspierając ten proces także w innych krajach. W 1989 roku uczestniczył w historycznych debatach Okrągłego Stołu, a w latach 1989-91 był członkiem Rady Ekonomicznej Rady Ministrów. Jako wicepremier i minister finansów w latach 1994-97, dzięki głębokim reformom systemowym i nieortodoksyjnej polityce rozwoju, doprowadził Polskę do rekordowego pośród krajów posocjalistycznej transformacji tempa wzrostu oraz do członkostwa w OECD. Pełniąc to stanowisko powtórnie w latach 2002-03 ponownie wprowadził gospodarkę na ścieżkę szybkiego wzrostu i odegrał ważną rolę w integracji Polski z Unią Europejską. Za zasługi dla kraju odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. W pracach naukowych zajmuje się głównie teoretycznymi i praktycznymi problemami globalizacji i transformacji posocjalistycznej oraz polityką rozwoju. Absolwent warszawskiej SGH, profesor zwyczajny ekonomii, Dyrektor Centrum Badawczego Transformacji, Integracji i Globalizacji TIGER (www.tiger.edu.pl), wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, oraz czołowych amerykańskich uniwersytetów: Yale, UCLA i Rochester, Nowy York. Ekspert organizacji międzynarodowych, m. in. ONZ, Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Doktor Honoris Causa zagranicznych uniwersytetów. Autor 38 książek i ponad 300 artykułów i referatów naukowych opublikowanych w 24 językach, z czego ponad 160 po angielsku. Maratończyk i podróżnik; zwiedził ponad 130 krajów.

Rafał Kołodziej

Założyciel i lider Greenhat Innovation, współzałożyciel Futures Thinking™ Group
Greenhat Innovation / Futures Thinking™ Group

Założyciel i lider Greenhat Innovation, wraz z Zuzanną Skalską współzałożyciel Futures Thinking™ Group. Współtworzy innowacje, rozwiązując realne problemy biznesowe i społeczne. Specjalizuje się w projektowaniu strategii, projektowaniu usług, tworzeniu innowacyjnych modeli biznesowych w oparciu o metodologię Service Design, Customer Experience i Futures Thinking™. Jako lider zespołu Greenhat realizował projekty strategiczne m.in. dla: Allegro, ING Bank Śląski, BZ WBK, Raiffeisen Polbank, Ergo Hestia, Amica Wronki, Urząd Patentowy RP, Endo, PKP Energetyka, Śląski Klaster Designu, OtoMoto, Polpharma, Tatrzański Park Narodowy, Uniwersytet SWPS, TFI BZ WBK, TU Allianz, Składy VOX, YES, SELENA, PZU, mBank.   W 2016 roku był liderem prac nad Strategią Rozwoju Miasta Poznania oraz strategią komunikacji miasta, które powstawała w procesie Design Thinking, angażując ponad 600 mieszkańców w proces współtworzenia. Współautor programu studiów i kierownik merytoryczny studiów podyplomowych Projektowanie Usług / Service Design na Uniwersytecie SWPS. Prowadzi i facylituje zajęcia z projektowania usług, propozycji wartości, modelowania biznesu i współtworzenia wartości na Uniwersytecie SWPS.

Ewa Korulska

Dyrektor Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Startowa 4K
Polska

Z wykształcenia jestem polonistką i etnografią. Edukacją zajmuję się od lat 90-tych. Od 2000 roku pracuję w Zespole Szkół Bednarska, najpierw jako wicedyrektorka gimnazjum na Raszyńskiej, od 2012 jako dyrektorka najpierw gimnazjum teraz Liceum Startowa. Jako liceum zmieniliśmy nazwę na Startowa 4K, ponieważ chcemy uczyć przede wszystkich umiejętności (krytyczne myślenie, komunikacja, kooperacja, kreatywność). W latach 2000 - 2016 uczyłam metodyki przedmiotów humanistycznych na studiach podyplomowych UW, jestem tutorką Szkoły Liderów PAFW. Opublikowałam parędziesiąt artykułów dotyczących edukacji w ogóle, polonistycznej w szczególności ("dyrektor szkoły", wyd. Raabe, "polonistyka" i inne).

Robert Kośla

Dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa
Ministerstwo Cyfryzacji

Paweł Kowalczyk

Head of Esport
Ringier Axel Springer Polska

Absolwent Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz MBA Executive Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Obecnie jako Head of Esport w Grupie Ringier Axel Springer Polska, gdzie odpowiada za rozwój produktów esportowych Grupy oraz relacje z kluczowymi partnerami rynku esportowego w Polsce. Przez ostatnie dwa lata odpowiedzialny między innymi za wdrożenie brandu Esportmania.pl, formatu Misja Esport oraz plebiscytu Polish Esport Awards a także nawiązanie partnerstw strategicznych. Wcześniej przez 8 lat związany z Ringier Axel Springer Polska oraz Onetem, gdzie był odpowiedzialny za onlinowe produkty sportowe (między innymi przegladsportowy.pl, sport.onet.pl oraz ekstraklaa.tv). W międzyczasie odpowiadał za dział marketingu brandu Przeglądu Sportowego.

Martyna Kozdra


Uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Sopocie. Finalistka Olimpiady Filozoficznej, zainteresowana sprawami społecznymi, naukami humanistycznymi i żywym w Trójmieście młodzieżowym aktywizmem. Bierze udział też w Trójmiejskiej Lidze Debat.

Andrzej K. Koźmiński

Prezydent
Akademia Leona Koźmińskiego

Jacek Krawczyk

Przewodniczący grupy pracodawców
Europejski Komitet Ekonomiczno-Społecznym

Przewodniczący grupy pracodawców Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (EESC), wiceprzewodniczący Konfederacji Lewiatan, największej organizacji pracodawców sektora prywatnego w Polsce. W latach 2010-2013 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego EESC odpowiedzialnego za budżet. Były przewodniczący Komitetu Monitorującego ds. Stosunków Transatlantyckich w EESC (2015-18). Były dyrektor generalny kilku banków i spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Były przewodniczący rad nadzorczych spółek z różnych branż gospodarki: Informatyka, transport, ubezpieczenia i lotnictwo. Poza ukończeniem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim, Krawczyk jest również absolwentem HEC w Paryżu i INSEAD w Fontainebleau oraz stypendystą Eisenhowera.

Dagmara Krzesińska

Prezes Zarządu
Koalicja Na Rzecz Polskich Innowacji

Od 2017 roku prezes Fundacji Koalicji na rzecz Polskich Innowacji. Wcześniej przez kilkanaście lat w UPC Polska odpowiedzialna za reputację spółki oraz politykę CSR. Współpracuje z administracją publiczną jako ekspert m.in. z obszaru CSR (zespoły robocze przy MPiT), cybersecurity (jest członkiem Komitetu Sterującego Programu Safer Internet Polska, współtworzyła założenia Certyfikatów Urzędu Komunikacji Elektronicznej), edukacji cyfrowej i life-long learning oraz innowacji. Członek Rady Programowej Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, Komisji Ekspertów przy Rzeczniku Praw Obywatelskich oraz w latach 2017-2018 Rady Fundacji Aktywizacja. Członkini Rady 17 na rzecz realizacji celów ONZ. Realizowała wiele nowatorskich projektów, nagradzanych na poziomie krajowym i międzynarodowym. Od 9 lat samodzielnie prowadzi w ramach wolontariatu kompetencji projekt edukacji nauczycieli i rodziców w zakresie bezpieczeństwa nieletnich w sieci oraz jest wolontariuszką w Stowarzyszeniu mali bracia Ubogich.

Andrzej Kubsiak

Ekspert ds. rynku pracy
Polski Instytut Ekonomiczny

Maciej Kuc

Head of Communications
G2A.COM

Były wieloletni dziennikarz i redaktor naczelny, dziś szef działu komunikacji w największej na świecie platformie sprzedażowej dedykowanej miłośnikom gier komputerowych.

Krzysztof Kuik

Naczelnik Wydziału, Dyrekcja Generalna ds. Konkurencji
Komisja Europejska

Krzysztof Kuik stoi na czele jednostki odpowiedzialnej za kontrolę pomocy państwowej dla sektorów telekomunikacji, mediów i Internetu, egzekwując m.in. zgodność budowania sieci szerokopasmowych w Europie z przepisami UE dotyczącymi pomocy państwa. Krzysztof Kuik dołączył do Komisji Europejskiej w 2009 roku i jako naczelnik wydziału odpowiedzialnego za egzekwowanie prawa antymonopolowego w obszarze mediów i sportu nadzorował kilka przełomowych postępowań, w tym w sprawie umów między hollywoodzkimi studiami filmowymi i nadawcą telewizji płatnej Sky, zasadami Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej, praktykami firm Nike i Sanrio dotyczącymi produktów merchandisingowych oraz umowami Amazon z wydawcami e-booków. Przed dołączeniem do Komisji Europejskiej Krzysztof Kuik był prawnikiem w biurach White & Case w Brukseli, Warszawie i Nowym Jorku. Ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim, a także studia podyplomowe na uczelniach KU Leuven (Belgia) i New York University School of Law (Stany Zjednoczone). Krzysztof Kuik jest częstym mówcą na tematy związane z prawem konkurencji i mediów, a także współautorem rozdziału o mediach w publikacji „Faull & Nikpay's The EU Law of Competition” (2014).

Mateusz Kuszner

CEO i współzałożyciel
Blast Lab

Jarosław Kuźniar

Reporter, Założyciel
Kuźniar Media

Multiinstrumentalista. Ma za sobą radiowe, prasowe i telewizyjne doświadczenie. Dzisiaj skupia się na pracy online, bo tam jest przyszłość mediów. W pracy działa od piętnastego roku życia. Trojka, Radio ZET, TVN24, TVN, Onet. Te marki mówią same za siebie, choć stanowiły kolejne etapy w poszukiwaniu nowych wyzwań. Spotkał na swojej drodze mistrzów, którzy mieli czas zatrzymać się i nauczyć go zawodu: Kaczkowski, Niedźwiecki, Kydryński, Mann, Miszczak. Dzisiaj to on uczy studentów. Jako wykładowca skupia się na mądrym byciu przed kamera, nowoczesnym kreowaniu swojej marki osobistej i rozwijaniu własnych kanałów w social media. Szkoli firmy i osoby prywatne. Od kilku lat z innej pasji, podroży, próbuje uczynić swój kolejny zawód. Świat odkrywa sam i z Klientami, dla których podróż˙ to nie zawsze są wakacje. Wraz z zespołem przygotowuje wyprawy szyte na miarę dla Klientów indywidualnych i biznesu, którzy podobnie jak ja chcą to robić inaczej, mądrzej, głębiej. Rusza po wiedze a nie zabawę. Z początkiem 2019 roku otworzył agencje Kuzniar Media, gdzie skupia się jego praca szkoleniowa, kreowanie historii marek, doradzanie firmom w social mediach, inspirowanie innych jako speaker i konferansjer. Pracując w startupowej społeczności poznał wiele firm, których założyciele chcieli wiedzieć, jak prowadzić marketing i PR, jak budować nowe media i dbać o własna markę. Kuźniar Media to agencja kreatywna, która odpowiada na te pytania.