Grzegorz Lindenberg

Członek Zarządu
Fundacja Instytut Spraw Europejskich

Ukończył studia doktorskie na wydziale socjologii Uniwerstetu Warszawskiego. W latach 1985-87 pracował jako badacz na Harvardzie oraz wykładał na Uniwersytecie Bostońskim. Jeden z założycieli Gazety wyborczej, autor kilku książek.

Robert Lisicki

Dyrektor Departamentu Pracy
Konfederacja Lewiatan

Absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył aplikację radcowską przy Warszawskiej Okręgowej Izbie Radców Prawnych i uzyskał tytuł radcy prawnego. W latach 2004-2016 pracował w Departamencie Prawa Pracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w którym od 2013 r. pełnił funkcję naczelnika Wydziału Międzynarodowego Prawa Pracy. Uczestnik prac legislacyjnych na poziomie unijnym (m.in. nad dyrektywą w sprawie czasu pracy, dyrektywą ws. pracowników tymczasowych) oraz krajowym (m.in. zmiany kodeksowych regulacji czasu pracy, umów terminowych).  Od wielu lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach prawa pracy, prowadząc szkolenia i wykłady z zakresu prawa pracy. Autor publikacji z zakresu polskiego i unijnego prawa pracy. W Konfederacji Lewiatan odpowiada za obszar międzynarodowego i krajowego prawa pracy oraz koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.

Tomasz Lisiecki

Prezes Zarządu
Centrum Nowych Kompetencji

Katarzyna Lubnauer

Posłanka na Sejm RP

Przewodnicząca Nowoczesnej, jedna z liderek Koalicji Obywatelskiej, wiceprzewodnicząca Klubu PO-KO. Dr matematyki, nauczyciel akademicki, polityczka, posłanka VIII kadencji sejmu, kandydatka z 2 miejsca w wyborach do sejmu z Warszawy z listy Koalicji Obywatelskiej. Jedna z pomysłodawców inicjatywy obywatelskiej „Świecka Szkoła”. Liberałka i czasem feministka.

Andrzej Lubowski

Dziennikarz, pisarz
Polska

pisarz