Sławomir S. Sikora

Prezes zarządu
Citi Handlowy, Polska

Członek Rady Programowej EFNI. Od 2003 r. jest prezesem zarządu Banku Handlowego w Warszawie SA, a od 2005 r. pełni funkcję CEO i CCO, odpowiadając za całość operacji Citigroup w Polsce. W latach 2005−2008 roku był członkiem Citigroup Management Committee w Nowym Jorku. Wcześniej był prezesem Banku Amerykańskiego w Polsce. Wiceprezydent Konfederacji Lewiatan i członek Rady Związku Banków Polskich.

Jacek Siwiński

Prezes
Velux Polsa

Od początku kariery zawodowej związany z branżą budowlaną. Absolwent Politechniki Warszawskiej, podyplomowych studiów menadżerskich w Szkole Głównej Handlowej, a także programu Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od 2013 roku zarządza polskim przedstawicielstwem firmy VELUX.

Zuzanna Skalska

Analityk trendów ds. dizajnu, innowacji i biznesu
360Inspiration

Studiowała w Design Academy Eindhoven i w Królewskiej Akademii Sztuki i Projektowania w Den Bosch. Po otrzymaniu dyplomu w 1998 roku, swoją karierę rozpoczęła jako Sensorial Trend Analyst w departamencie strategii firmy Philips Design, gdzie m.in. była członkiem teamu rewolucyjnego projektu Ambient Intelligent.

Od 2001 roku, przez ponad 13 lat pracowała dla największego holenderskiego studia projektowego VanBerlo w Eindhoven, gdzie odpowiadała za stałe monitorowaniem trendów w różnych dziedzinach przemysłu. Od 2007 roku operuje w ramach własnej marki 360 Inspiration. Jest autorką serii książek o trendach – 360°Trend Reports, nagrodzonych Red Dot Design Awards 2009.

Wykłada na Uniwersytecie TU/e w Eindhoven na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego. Jest doradcą ds. innowacji i designu dla polskich i holenderskich instytucji rządowych. Pomysłodawczyni i współzałożycielka wyższej szkoły designu – School of Form w Poznaniu.

Robert Stanilewicz

Dziennikarz
TVN 24

Robert Stanilewicz – dziennikarz ekonomiczny, od 2001 roku związany z TVN24 (od samego początku istnienia stacji), od czerwca 2007 był gospodarzem magazynu "Fakty, ludzie, pieniądze", od września 2007 prowadził program "90 Minut" w TVN CNBC, w okresie 2014-2018 pracował w TVN24 BIS.

Beata Stelmach

Prezes Zarządu PLZ-Świdnik
Grupa Leonardo

Przez lata związana rynkiem kapitałowym (KPWiG, fundusze inwestycyjne, PE/VC, SEG, EuropeanIssuers). W latach 2011-13 podsekretarz stanu w MSZ. Do poł. 2018 Prezes GE w Polsce i kr. bałtyckich. Absolwentka Wydz. Finanse i Statystyka SGPiS, a także Calgary University (MBA) oraz INSEAD (MBA). Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Mieczysław Struk

Marszałek województwa Pomorskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Polska

Absolwent Wydziału Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Ukończył studia organizacji i zarządzania oraz integracji europejskiej na Uniwersytecie Gdańskim, a także studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego. Były burmistrz miasta Jastarnia, a od 1998 roku jest radnym sejmiku województwa.

Wojciech Surmacz

Prezes
Polska Agencja Prasowa

Wojciech Surmacz – obecnie Prezes Polskiej Agencji Prasowej; wcześniej pracował jako szef redakcji gospodarczej Polskiego Radia, a następnie wicedyrektor radiowej Trójki. W latach 2014 – 2016 był redaktorem naczelnym „Gazety Bankowej” i wGospodarce.pl. Wcześniej pracował w miesięczniku „Forbes”, tygodniku „Newsweek Polska” i dzienniku „Puls Biznesu”.

Ewa Synowiec

Dyrektor odpowiedzialna za zrównoważony rozwój, handel żywnością oraz omy o partnerstwie gospodarczym z krajami Afryki, Karaibów i Pacyfiku w Dyrekcji Generalnej ds. Handlu
Komisja Europejska

Piotr Szukalski

Dr hab., prof. nadzw. UŁ
Katedra Socjologii Stosowanej i Pracy Socjalnej Uniwersytetu Łódzkiego

Dr hab. Piotr Szukalski, profesor nadzw. w Katedrze Socjologii Stosowanej i Pracy Socjalnej UŁ. Ukończył studia z zakresu ekonomii i zarządzania w krakowskiej Akademii Ekonomicznej (obecny Uniwersytet Ekonomiczny), zaś rozprawę doktorską z demografii i habilitacyjną z demografii i polityki społecznej obronił na Uniwersytecie Łódzkim.

Specjalizuje się w zagadnieniach z pogranicza demografii, gerontologii społecznej i polityki społecznej, zaś przedmiotem jego badań są przede wszystkim: przebieg procesu starzenia się ludności Polski i jego konsekwencje, przemiany modelu rodziny polskiej, polityka ludnościowa oraz relacje międzypokoleniowe zarówno na poziomie mikro, jak i makro.

W latach 2007-2010 członek Zespołu ds. Osób Starszych przy Rzeczniku Praw Obywatelskich, zaś w latach 2008-2010 reprezentant polskich organizacji senioralnych w European Older People's Platform. Od 2008 r. członek z wyboru Komitetu Prognoz PAN i Komitetu Nauk Demograficznych PAN.

Autor ponad 250 publikacji, w tym ponad 100 artykułów publikowanych w takich czasopismach jak: „Polityka Społeczna, „Studia Demograficzne, „Gerontologia Polska, „Wiadomości Statystyczne.

Konrad Szymański

Sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych
Polska

Konrad Szymański urodził się 6 grudnia 1969 r. w Kaliszu. W 1995 r. ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W latach 1993–1997 był ekspertem komisji samorządowej Rady Miasta Poznania, a od 1997 r. doradcą przewodniczącego polskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy Marcina Libickiego. W latach 1997–1998 był pracownikiem Kancelarii Sejmu, a od 1999 r. do 2000 r. doradcą wicemarszałka Sejmu. W okresie 1999–2000 zasiadał w gabinecie politycznym ministra Kazimierza Marcinkiewicza (szefa gabinetu politycznego premiera Jerzego Buzka) w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Od 2000 r. do 2002 r. był redaktorem programowym TV Puls, a w latach 2002-2009 redaktorem naczelnym dwumiesięcznika Międzynarodowy Przegląd Polityczny.

W latach 2004-2014 Konrad Szymański był Posłem do Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Zasiadał w Komisji Spraw Zagranicznych (AFET) oraz Komisji ds. Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE), w których zajmował się sprawami wschodnimi i relacjami Unii z krajami Partnerstwa Wschodniego oraz bezpieczeństwem energetycznym Unii. W 2013 r. „Polityka”, a w 2014 r. „Rzeczpospolita” uznały go za jednego z najlepszych polskich Posłów do Parlamentu Europejskiego.