Masahiro Taguchi

Profesor
Graduate School of Humanities and Social Studies w Okayamie

Marek Tejchman

Zastępca Redaktora Naczelnego
Dziennik Gazeta Prawna

Róża Thun

Eurodeputowana

Prezes Polskiej Fundacji Roberta Schumana w latach 1992-2005. Główny organizator kampanii związanej z wejściem Polski do UE. Szefowa Komisji Europejskiej w Polsce w latach 2005-2009. Od lipca 2009 roku jest posłanką do Parlamentu Europejskiego. Wiceprzewodnicząca Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów. Za działania na rzecz reformy jednolitego rynku, wsparcia dla e-handlu, zmniejszania roamingu, stworzenia internetowej platformy rozstrzygania sporów konsumenckich czy doprowadzenia do zakończenia geoblokowania, była wielokrotnie nagradzana m. in. tytułem Europosłanki Roku

Karol Tokarczyk

Analityk ds. gospodarki cyfrowej
Polityka Insight

Karol Tokarczyk jest analitykiem do spraw gospodarki cyfrowej w zespole Polityki Insight. Był dziennikarzem Informacyjnej Agencji Radiowej Polskiego Radia, gdzie relacjonował najważniejsze wydarzenia gospodarcze i biznesowe. Absolwent historii oraz podyplomowych studiów Mechanizmy Funkcjonowania Strefy Euro na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Grażyna Torbicka

Dyrektorka artystyczna
Festiwal "Dwa Brzegi"

Dziennikarka , krytyk filmowy, magister sztuki i historii teatru, absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze, Akademii Teatralnej w Warszawie. Od 2007 współtwórczyni i dyrektor artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Przez 31 lat związana z Programem 2 TVP. Autorka licznych reportaży o tematyce artystycznej i programów telewizyjnych poświęconych kulturze. Od 1996 autorka magazynu filmowego Kocham Kino, promującego kino autorskie i artystyczne oraz twórców młodego pokolenia polskich filmowców . Przeprowadzała wywiady z najwybitniejszymi twórcami polskiego i światowego kina.Za program „Kocham Kino” otrzymała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Członkini Europejskiej Akademii Filmowej i Polskiej Akademii Filmowej. Współautorka i prowadząca prestiżowe gale , wśród nich : Nagroda Literacka Nike , Paszporty Polityki, Gala Festiwalu Filmowego w Gdyni, Gala Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji , Gala Konkursu Chopinowskiego i wiele innych. W latach 1998-2004 gospodyni wieczorów w Teatro Greco w Taorminie ( Sycylia) w czasie Miedzynarodowego Festiwalu Filmowego TaorminaFest. Była jurorką na Międzynarodowych Festiwalach Filmowych w Berlinie , Cannes, Bari,. Laureatka wielu nagród m.in. ośmiu Wiktorów ( Nagrody Polskiej Akademii Telewizyjnej) w tym Super Wiktora jako osobowość telewizyjna, trzech Telekamer i Złotej Telekamery . Za działalność w dziedzinie kultury otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski , Srebrny Medal Gloria Artis Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, medal Stella Della Solidarieta Italiana przyznany przez prezydenta Republiki Włoch za zasługi w promocji kultury włoskiej. W 2009 została Honorową Obywatelką Kazimierza Dolnego .

Jakub Turowski

Szef zespołu ds. polityki publicznej w Facebooku odpowiedzialny za Polskę i kraje bałtyckie
Facebook

Odpowiada za budowę relacji między Facebookiem a ustawodawcami, regulatorami, organizacjami pozarządowymi i innymi społecznościami. Przed dołączeniem do Facebooka pracował m.in. w UPC Polska i PWC. Międzynarodowe doświadczenie w zakresie gospodarki cyfrowej zdobył m.in. w Brukseli, pracując dla Belgacomu nad agendą cyfrową i regulacjami europejskimi.