John Walker

Grupa Pracodawców, Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny
Wielka Brytania

Dorota Warakomska

Dziennikarka, publicystka, doradczyni medialna

Dziennikarka, komentatorka, autorka reportaży o tematyce międzynarodowej i ekonomicznej. Autorka programów telewizyjnych oraz książek. Wykładowczyni. Trenerka wystąpień publicznych i doradczyni m.in. w zakresie strategii medialnych. Orędowniczka społecznej odpowiedzialności biznesu i równości szans. Wieloletnia Prezeska Stowarzyszenia Kongres Kobiet. Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

Reinhold Weiss

Szef Działu Badań
Federal Institute for Vocational Education and Training

Prof. Dr Reinhold Weiß jest kierownikiem działu badań w Federal Institute for Vocational Education and Training. Jego badania i praca koncentrują się na szkoleniu zawodowym, ze szczególnym uwzględnieniem edukacji i rynku pracy, a także rozwoju kadr.

Sonia Wędrychowicz-Horbatowska

Liderka Transformacji Cyfrowej, Innowatorka

Anna Wicha

Dyrektor Generalna
Adecco

Erika Widegren

Współzałożycielka i dyrektor naczelna
Re-Imagine Europa

Re jest pierwszym europejskim inkubatorem nowych idei politycznych. Celem RIE jest długofalowa zmiana polityczna oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii do stymulacji debaty publicznej, inteligencji zborowej oraz rozwiązania sprzyjające tworzeniu silniejszej, sprawiedliwszej i bardziej konkurencyjnej Europy. Erika Widegren od ponad dziesięciu lat jej praca łączy naukę, społeczeństwo i politykę. Należy do PlusValue, brytyjskiej firmy rozwijającej innowacje społeczne, zasiada w radzie nadzorczej Citizen Commucation Platform, szwedzkiego projektu promującego sprawniejszą komunikację obywatelską oraz była częścią komitetu wspierającego pracę Luca Van der Brande, Specialnego Doradcy Jean’a-Claude’a Junckera, nad raportem dotyczącym strategii dotarcia do obywateli Unii Europejskiej.

Paweł Wideł

Prezes zarządu
Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych, Polska

Zatrudniony na stanowisku dyrektora ds. kontaktów z rządem w Opel Poland, odpowiedzialny za Polskę, Czechy i Słowację. Od 1991 w GM, zajmował różne stanowiska ramach koncernu w Polsce, Czechach i Rosji, a od 2017 w Grupie PSA. Prezes Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych, wiceprezydent Konfederacji Lewiatan. Odznaczony medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”.

Paweł Wiejski

Analityk ds. Europejskich
Polityka Insight

Heiko Willems

Dyrektor
Dyrektor BDI/BDA (Federacja Przemysłu Niemieckiego/Federalne Stowarzyszenie Niemieckich Pracodawców) w Brukseli

Jadwiga Winiarska

Starsza specjalistka
Konfederacja Lewiatan

Córka krawcowej i architekta, wnuczka Kresowiaków, od dzieciństwa zafascynowana słowem, literaturą i psychologią. Ukończyła Bibliotekoznawstwo i Informację Naukowo-Techniczną na Uniwersytecie Wrocławskim oraz podyplomowe studia z PR i strategicznego komunikowania w firmach w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Pracowała w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych organizując tam ponad 640 eventów oraz w polskich firmach consultingowych. Od 2018 r. współtworzy Europejskie Forum Nowych Idei w Konfederacji Lewiatan.

Maciej Witucki

Przewodniczący Rady Nadzorczej Orange Polska, Prezydent Konfederacji Lewiatan
Polska

Maciej Witucki - Zasiada w radach nadzorczych AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. oraz TVN S.A. Jest członkiem rady dyrektorów Atlantic Council of the United States. W latach 2006-2013 pełnił funkcję prezesa zarządu Orange Polska, a we wrześniu 2013 roku objął stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej. Od czerwca 2019 r. Prezydent Konfederacji Lewiatan.

Elżbieta Wojtczak

CEO
COMMUNICATION UNLIMITED

CEO z wieloletnim stażem w branży marketingowo-komunikacyjnej. Od 1991 roku w branży reklamowej, Corporate Profiles DDB – dyrektor działu mediów i współzałożycielka pierwszego niezależnego domu mediowego. Współżałożycielka i od ponad 20 lat współwłaścicielka i CEO Communication Unlimited najstarszej niezależnej agencji komunikacji marketingowej. Absolwentka Politechniki Warszawskiej i UW, Executive MBA University of Ilinois i AMP na IESE Business School. Członek Zarządu IESE Poland Alumni Chapter.

Kamil Wyszkowski

Dyrektor generalny
UN Global Compact Poland

W latach 2002-2014 pracownik Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP). Od 2009 do 2014 r. był dyrektorem biura UNDP w Polsce. Od 2004 r. do dziś krajowy Przedstawiciel i Dyrektor Generalny Global Compact w Polsce. Ekspert w zakresie polityk ONZ i UE. Zajmuje się działaniami na styku biznesu i administracji, innowacjami oraz ekonomią społeczną.